bwg - en to hi_IN translation catalogue (42 entries)

en:  item(s)
hi_IN: मद (ओं)

en: First
hi_IN: पहले

en: Previous
hi_IN: पिछले

en: Next
hi_IN: अगला

en: Last
hi_IN: पिछले

en: Go to the first page
hi_IN: प्रथम पृष्ठ पर जाएं

en: Go to the previous page
hi_IN: पिछले पृष्ठ पर जाएँ

en: of
hi_IN: की

en: Go to the next page
hi_IN: अगले पेज पर जाएं

en: Go to the last page
hi_IN: अंतिम पृष्ठ पर जाएं

en: Reset
hi_IN: रीसेट

en: Search
hi_IN: खोज

en: Order by:
hi_IN: द्वारा आदेश

en: Default
hi_IN: चूक

en: Filename
hi_IN: फ़ाइल का नाम

en: Size
hi_IN: आकार

en: Random
hi_IN: बिना सोचे समझे

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
hi_IN: वहाँ चयनित कोई विषय है या विषय हटाया गया था

en: There is no album selected or the album was deleted.
hi_IN: वहाँ चयनित कोई एल्बम नहीं है या एलबम हटा दिया गया था.

en: There are no images in this gallery.
hi_IN: इस गैलरी में कोई चित्र नहीं हैं

en: Back
hi_IN: पीछे

en: Album is empty.
hi_IN: एलबम खाली है

en: There are no images matching your search.
hi_IN: आपकी खोज से मेल खाते कोई छवियाँ हैं.

en: Gallery is empty.
hi_IN: गैलरी खाली है

en: Play
hi_IN: चलायें

en: More
hi_IN: ज़्यादा

en: Hide
hi_IN: छिपाएँ

en: The image has been deleted.
hi_IN: छवि हटा दिया गया है

en: Maximize
hi_IN: अधिकतम करें

en: Fullscreen
hi_IN: फुलस्क्रीन

en: Show info
hi_IN: जानकारी दिखाएँ

en: Open image in original size.
hi_IN: मूल आकार में खुले छवि

en: Download original image
hi_IN: मूल छवि को डाउनलोड करें

en: Show Comments
hi_IN: टिप्पणियां दिखाएं

en: Hide Comments
hi_IN: टिप्पणियां छुपाएं

en: Hide info
hi_IN: जानकारी छुपाएं

en: Restore
hi_IN: पुनर्स्थापित

en: Exit Fullscreen
hi_IN: ूर्ण स्क्रीन से बाहर निकलें

en: Pause
hi_IN: रोकें

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
hi_IN: वहाँ चयनित नहीं गैलरी है या गैलरी हटा दिया गया था

en: field is required.
hi_IN: क्षेत्र की आवश्यकता है.

en: This is not a valid email address.
hi_IN: यह एक मान्य ईमेल पता नहीं है.
